čtvrtek 2. února 2012

Zimní olympiáda dětí a mládeže

výsledky, 2. MEDAILOVÝ CEREMONIÁL

V uplynulém týdnu proběhla v Ostravě 5. zimní Olympiáda dětí a mládeže. Mezi více jak 1400 účastníky měl náš šachový oddíl svého zástupce. Do reprezentace Olomouckého kraje byl vybrán v kategorii mladších žáků David Opluštil. Turnaj se hrál v kulturním domě Akord v Ostravě-Zábřehu, švýcarským způsobem na 7 kol, tempem 2x45 minut + 30 s za tah. Třináct čtyřčlenných družstev bojovalo o olympijské medaile a kromě pořadí družstev bylo vyhlašováno i pořadí na jednotlivých šachovnicích. Turnaj byl velmi silně obsazen řadou účastníků MS či ME a spoustou medailistů z MČR.
V tak těžké konkurenci se družstvu Olomouckého kraje celkově moc nedařilo. I přes nespornou snahu a bojovnost skončilo družstvo na 12. místě. David přispěl k tomuto umístění pouze jedním bodem z šesti odehraných partii, což mu vyneslo také 12. místo v kategorii mladších žáků. S pěti prohranými partiemi nestačil na první čtyři hráče celkového pořadí, jako mistra Moravy do 12 let Daniela Daňka (1774), Jan Vykouka (1810), Arsenije Anaškina (1832) či Františka Mrkuse (1693). A tak může mrzet hlavně porážka s Jiřím Sedlákem (1360) z Vysočiny. I přes nepříliš úspěšné vystoupení si jistě David přivezl hodně mimošachových zážitků a spoustu dalších zkušeností. Samotná účast na této významné sportovní události je velký úspěch pro náš malý šachový oddíl.